www.noras.ir

info@noras.ir

  • بنر صفحه اخبار

تاثیر شگفت انگیز رب گوجه فرنگی در مقابله با سرطان

گوجه فرنگی با نام علمی Solanum lycopersicum یک گیاه پر اهمیت در زمینه غذایی و دارویی می باشد.در هر صد گرم گوجه فرنگی 18 کیلوکالری انرژی، 3.9گرمکربوهیدرات، 2.6گرم قند، 1.2گرم فیبر، 0.2گرم چربی، 0.9گرم پروتئين و94.5گرم آب وجود دارد. همچنین حاوی42 میکروگرم از Vit A ، 14 میلی گرم ازVit C ، 0.54 میلی گرم ازVit E و237 میلی گرم پتاسیم می باشد.

مطالعه بیشتر...

گوجه فرنگی بخورید سکته ی مغزی نکنید

مصرف زیاد گوجه فرنگی می تواند سدی در برابر بروز سکته ی مغزی باشد. گوجه فرنگی سرشار از لیکوپن است. لیکوپن یک رنگدانه ی قرمز رنگ از خانواده ی کاروتنوئیدها است که خواص آنتی اکسیدانی دارد. پیش از این نتایج پژوهش های زیادی نشان داده بود که مصرف زیاد لیکوپن خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، پوکی استخوان و حتی سرطان ها را کاهش می دهد.

مطالعه بیشتر...

بسته بندی اشتباه رب گوجه فرنگی

یکی از اهالی شهر قزوین که چند روز پیش پنج قوطی رب گوجه فرنگی با نام تجاری مونه خریداری کرده بود ، پس از باز کردن درب قوطی ها متوجه شد محتویات داخل آنها به جای رب ، کمپوت گلابی است. وی گفت : هرپنج قوطی رب خریداری شده محتوی کمپوت گلابی است.

مطالعه بیشتر...

آغاز برداشت گوجه فرنگي

برداشت گوجه فرنگی از150 هزار هکتار از مزارع خراسان رضوی آغاز شد. پیش بینی می شود امسال 525 هزار تن محصول از این زمینها برداشت شود.
مدیر زراعت جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود : امسال به طور متوسط 37تن گوجه فرنگی از هر هکتار زمین برداشت می شود.

مطالعه بیشتر...

27 تن رب گوجه فرنگی فاسد در قم کشف شد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، مجتبی احمدزاده با اشاره به بازدیدهای مستمر و سرزده کارشناسان اداره نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی این معاونت گفت: از یک واحد تولیدی مواد غذایی 27 تن رب گوجه فرنگی غیر بهداشتی و غیرقابل مصرف کشف و توقیف شد.

مطالعه بیشتر...